• 24 اسفند 1399 - 14:16

تقدیر مدیریت شهری اصفهان از هشت هزار نفر از کادر درمان

شهردار اصفهان گفت: کادر درمان در یک برهه تاریخی و در یک پیچ تاریخی حساس، جانانه استقامت کردند و ایثار آنها در لوح اقدامات زرین بشری ثبت می شود.    

قدرت اله نوروزی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان که با حضور فرماندار، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و روسای بیمارستان های درگیر با کرونا در شهر اصفهان برای تقدیر از خدمات مدافعان سلامت برگزار شد، ضمن قدردانی از کادر درمان، اظهار کرد: هر اقدامی که از سوی مدیریت شهری برای کادر درمان اتفاق افتاده، به عنوان یک وظیفه به حساب می آورم و خرسندم شهرداری اصفهان توانست در این وضعیت کرونایی کنار کادر درمان مسیری را طی کند تا مردم به شرایط مساعدتری دسترسی پیدا کنند.

وی ادامه داد: در جریان این بیماری، صحنه نبردی بین انسان ها و کرونا درگرفت که در این صحنه هیچ کس به اندازه افرادی که در حوزه درمان فعال هستند، در خدمت رسانی به مردم و حمایت مردم نقش نداشتند.  

شهردار اصفهان با بیان اینکه این قشر نقش غیرقابل وصفی دارند، گفت: حمایت ما در مقایسه با کاری که کادر درمان کرد قابل مقایسه نیست و تکریم و تقدیر از زحمات آنها وظیفه همگانی به ویژه متولیان شهری بود.  

وی با بیان اینکه کار کادر درمان ایثارگرانه بود یعنی از همه چیز گذشتند تا دیگران را در امان بدارند، اظهار کرد: کادر درمان همچون رزمندگانی که زمانی روی مین می رفتند تا راه حرکت را بگشایند در این عرصه نیز اینگونه عمل کردند.   

نوروزی افزود: کادر درمان در یک برهه تاریخی، جانانه استقامت کردند، اقدام پرستاران و پزشکان اقدامی هماهنگ با جهان بود چراکه تمامیت بشر در معرض خطر بود.

* تقدیر مدیریت شهری اصفهان از هشت هزار نفر از کادر درمان

در ادامه این مراسم، علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، ضمن تقدیر از زحمات کادر درمان در یک سال گذشته گفت: جان فشانی های کادر درمان بر هیچ کس پوشیده نیست. شورای شهر و شهرداری اصفهان نیز برای تقدیر از آنان گام‌های مؤثری برداشته‌اند. پیگیر بودیم تا در قالب یک طرح مشترک، زمینه تقدیر و تجلیل از کادر درمان درگیر با کرونا در این شهر فراهم شود.

وی ادامه داد: به پاس قدرشناسی از کادر درمان اصفهان شرایطی فراهم شده تا بخشی از خستگی یک ساله آن‌ها در کنار خانواده در مکان‌های تفریحی و تفرجگاهی شهرداری اصفهان جبران شود؛ بدین سبب در این مراکز پذیرای هشت هزار نفر از کادر درمانی اصفهان که یک سال است تحت شرایط سخت روحی و جسمی بودند هستیم. این امکان در قالب اصفهان کارت با مبلغ ۸۰۰ هزار تومان در اختیار کادر درمان قرار می‌گیرد تا به تدریج در زمان مقتضی امکان تفریح با خانواده خود را داشته باشند و بخشی از آلامی که داشتند در یک مکان مفرح جبران شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: بیماری کرونا همچنان با ما هست و در ماه های آینده میهمان ماست اما این شرایطی که اکنون وجود دارد، حکایت از این دارد که این تلاش ها قرین به موفقیت بوده است.

نصر اصفهانی بیان کرد: فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان به عنوان سه ضلع این مثلث نهایت همکاری را در اقدام برای تقدیر از هشت هزار نفر از کادر درمان داشتند.

وی با قدردانی از شرکت توسعه گردشگری سپاهان که نهایت همکاری را برای تهیه اصفهان کارت ها داشته است، گفت: کارکنان این شرکت باید میزبان خوبی برای کادر درمان باشند؛ برای تفریح خانواده های کادر درمان، چندین برنامه پیش بینی شده که امکان استفاده از این مکان ها وجود دارد.

*همراهی مردم برای مقابله با کرونا قابل تحسین است

همچنین در این مراسم، حسین سیستانی، فرماندار اصفهان با اشاره به اینکه ارزش کادر درمان فراتر از ارزش های مادی است و هیچ کدام نخواهیم نتوانست این اقدامات ایثارگرانه را پاسخ دهیم، اظهار کرد: بر همین اساس طبق وظیفه اقدامی برای تقدیر از کادر درمان صورت گرفت که در برابر اقدام آنها بسیار ناچیز بود.

وی ادامه داد: این اقدام با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان شکل گرفت و از باب قدردانی زحمات همه دست اندرکاران این خدمت ارزنده، کار به نتیجه رسید.  

فرماندار اصفهان بیان کرد: تعدادی از این عزیزان جان خود را از دست دادند اما با تلاش مسئولان در رده های مختلف برای مقابله با ویروس هر اقدامی صورت گرفت و همراهی مردم قابل تحسین است.

وی گفت: در آستانه اعیاد شعبانیه و نوروز باستانی باید فرصتی برای اینکه مردم با رعایت دستورالعمل ها در کنار خانواده خود باشند، فراهم شود.

*شیب کند و صعودی ابتلا و بستری بیماران کرونا در استان صفهان

همچنین بهروز کلیدری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: طی یکسالی که از درگیری با ویروس کرونا می گذرد، بیش از 75 هزار نفر را در بیمارستان های استان اصفهان بستری کردیم.

وی با اشاره به اینکه همه 58 بیمارستان در استان اصفهان درگیر کرونا شدند، گفت: بیمارستان های الزهرا، شریعتی، عیسی ابن مریم، خورشید و امین به فراخور خود با توجه به شرایط پیچیده ای که ما ابتدای سال  و بعد در میانه سال با آن مواجه بودیم، بار سنگین تری حمل کردند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: هزاران نفر از کادر درمان در این مدت در استان اصفهان به ویروس کرونا مبتلا شدند، 13 نفر از آنها از پزشکان تا پرسنل بیمارستان ها جان خود را از دست دادند.

وی بیان کرد: در این مدت، اعضای ستاد استانی کرونا همکاری کردند و خیران ما را تنها نگذاشتند.

کلیدری بیان کرد: شرایط نسبتا با ثباتی طی یک دو ماه گذشته در استان اصفهان حاکم است اما همه ما را نگران کرده است به طوریکه در این لحظه 500 نفر بیمار در سطح استان در بیمارستان ها بستری هستند که این آمار 25 درصد آماری است که در اوج بیماری در مراکز بستری داشتیم.

وی افزود: ما هم اکنون شیب کند و صعودی از ابتلا و بستری را طی می کنیم که اگر وضعیت مراقبت شود این شرایط سخت را می توان پشت سر گذاشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان افزود: تجربه استان مجاور (خوزستان) بسیار سخت است که شاید حدود 10 درصد رعایت پروتکل ها انجام می شد اما در اصفهان 70 تا 80 درصد مردم علی رغم شلوغی ها پروتکل ها را رعایت می کنند.

وی اظهار کرد: ما توانستیم، موج سنگینی از بیماری را پشت سر بگذاریم اگر دو تا سه ماه دیگر دوام بیاوریم واکسیناسیون که داخل کشور شکل گرفت، چرخه های انتقال بیماری محدود می شود.

گفتنی است در مراسم امروز، روسا و مدیران بیمارستان های ریفرال کرونا در شهر اصفهان مانند بیمارستان های الزهرا، خورشید، امین، عیسی ابن مریم، شریعتی و غرضی به نمایندگی از پرستاران و کادر درمان از سوی شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان و فرماندار اصفهان تقدیر شدند و یاد و خاطر 13 شهید مدافع سلامت اصفهان گرامی داشته شد.