• 11 آبان 1398 - 10:27

حرکت شهرداری به سوی برنامه ریزی نوین شهری/ با سند SDI شهر ارزان اداره می شود

شهردار اصفهان گفت: طی دو هفته گذشته سند SDI شهر اصفهان (سند جامع تبادل اطلاعات و خدمات مکانی) با همه سازمان های شهری امضا شد، این سند مهم گام ویژه ای در راستای برنامه ریزی بهتر و اداره ارزان شهر با رعایت کیفیت است.

قدرت اله نوروزی در گفت و گوی زنده رادیویی با رادیو اصفهان با اشاره به 31 اکتبر (9 آبان) روز شهرهای جهان، اظهار کرد: در روز شهرهای جهان، هر ساله نگاه مدیران شهری، برنامه ریزان شهری و شهروندان به داشتن شهری بهتر و زندگی بهتر که شعار این روز است معطوف می شود. نوآوری و سبک زندگی بهتر برای نسل آینده شعار این رویداد برای سال 2019 بود.

وی افزود: از آنجا که آمار و برنامه ریزی و توجه به اولویت بندی ارتباط مستقیمی با خدمت رسانی به مردم و تاب آوری شهر برای مقابله با بحران ها و افزایش رضایتمندی مردم در کیفیت خدمات دارد این موضوع می تواند زندگی بهتر را برای نسل امروز و آیندگان شهر رقم بزند.

وی تصریح کرد: در اصفهان برای تبدیل این شهر به شهر دوستدار کودک و سالمند، حرکت به سمت شهر هوشمند، تدوین طرح جامع شهر اصفهان برای اولین بار با مشارکت مردم و تهیه سند راهبردی اصفهان 1405 برای تحقق زندگی بهتر برای همه شهروندان با برنامه ریزی نوین شهری به طور جد در حال تلاش هستیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه شهرداری اصفهان انرژی خود را بر روی برنامه ریزی نوین شهری معطوف کرده است، افزود: طی دو هفته گذشته سند SDI شهر اصفهان با همه سازمان های شهری امضا شد، این سند مهم گام ویژه ای در راستای برنامه ریزی بهتر و اداره ارزان شهر با رعایت کیفیت است.

وی تاکید کرد: اجلاس آمار و برنامه ریزی شهری به میزبانی شهرداری اصفهان و با حضور صاحبنظران در اصفهان برگزار شد که این اجلاس، اولین گردهمایی آمار و برنامه ریزی شهری است و هدف این است که همه انرژی ها و توانایی ها در راستای بهبود برنامه ریزی شهری و استفاده از آمار برای خدمت رسانی بهتر به مردم تجمیع شده و از هدررفت منابع جلوگیری شود. 

نوروزی گفت: امیدوارم تلاقی این برنامه با برگزاری نمایشگاه اتوکام و حضور پرشور استارتاپ ها در نمایشگاه امسال در کنار حضور شرکت های کامپیوتری و مخابراتی با نگاه خلاقانه ای که در این نمایشگاه داشتند، بتواند دستاوردهای بهتری را برای مردم شهر اصفهان به همراه آورد. به تمام کسانی که به حوزه استارتاپ ها و مسائل آی تی و اتوماسیون اداری علاقمند هستند توصیه می کنم از این نمایشگاه بازدید کنند. 

وی اضافه کرد: شهرداری اصفهان نیز غرفه های خود را در این نمایشگاه تمجیع کرده و خدمات جدید خود را به نمایش گذاشته، شهروندان می توانند از این خدمات جدید شهرداری دیدن کرده و با آن ها آشنا شوند.