• 28 بهمن 1399 - 09:54

اصفهان، شهر تئاتر است

اصفهان، شهر تئاتر و زادگاه بزرگانی چون ارحام صدر است و باید سالن‌های بهتر و بیشتری برای ارائه هنرهای نمایشی داشته باشد.

از این رو، تالار هنر، پس از پایان مراحل بازسازی، بازگشایی شد و دوباره در اختیار هنرمندان قرار گرفت. پس از مطالبه هنرمندان عرصه نمایش و تئاتر از مدیریت شهری، بازسازی و نوسازی این مجموعه با اعتبار بالغ بر هشت میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفت.

بازسازی سالن اصلی، بلک باکس، اتاق گریم، رختکن، بهسازی و تعویض تأسیسات، افزایش تعداد پلاتوها از دو مکان به چهار مکان، توسعه کارگاه عروسک سازی، ایجاد آرشیو عروسکی، افزایش تجهیزات تخصصی نورپردازی برای اجرای تئاتر و تأسیس اتاق فرمان اختصاصی سالن کوچک، بهسازی و توسعه اتاق‌های گریم تخصصی، ارتقای سیستم صوت، خرید و نصب دوربین‌های شاهد برای ضبط با کیفیت اجراها و ایجاد فضای پشت صحنه، بخشی از اقدامات برای بهسازی مجموعه بوده است تا این مرکز که حدود دو دهه عمر و نوستالژی زیادی برای اهالی تئاتر و هنر دارد با چهره‌ای جدید و با امکانات بهتر، در اختیار هنردوستان اصفهان قرار گیرد.

از همه مهم‌تر این که در مرحله بازسازی، مناسب‌سازی فضا برای حضور افراد دارای معلولیت هم انجام گرفته است. اصفهان، شهر تئاتر و زادگاه بزرگانی چون ارحام صدر است و باید سالن‌های بهتر و بیشتری برای ارائه هنرهای نمایشی داشته باشد.

امیدواریم در گام بعد با ساخت مجموعه تئاتر شهر که از دغدغه‌های مهم این دوره مدیریت شهری است، هنرمندان و شهروندان علاقمند به هنرهای نمایشی هم به آرزوی دیرینه خود برسند. 

یادداشت اینستاگرامی شهردار اصفهان، 26 بهمن 99